ÜRÜNLER
Ahşap Kaplamalı Yangın Kapısı


Ürün Açıklaması

GÜR METAL Yangın Kapısı; okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, tiyatro, sinema, fuar ve kongre merkezleri  ve konutlarda kullanılmaktadır. Yangına dayanabilen yapısı sayesinde, duman ve alev geçişini engelleyerek yangın anında güvenli bölgelerin oluşturulmasını ve acil çıkış yapılması gereken bölgelerden hızlı ve güvenli şekilde tahliyeyi sağlamaktadır. Ayrıca ısı ve ses yalıtımı sayesinde  normal zamanlarda da yaşam konforunuzu etkilememektedir.

Yangın kapıları TSE laboratuvarlarında özel yangın fırınlarında test edilmiş ve EN 1634-1 normlarına göre E120-EI60 ve E180-EI120 sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.

Tek veya çift kanat yangın kapıları standart ölçülerin yanı sıra istediğiniz renk ve ölçülerde üretilebilmektedir. Özel üretim bantlarında üretilen kapılarımıza her türlü aksesuar entegre edilmekte ve bütün parçalar uyum halinde çalışmaktadır.

Ahşap Kaplamalı Yangın Kapısı Özellikleri

  • Kapı kasası 1.5 mm veya 2 mm sactan yarım köşe kasa veya ayarlanabilir geçmeli tam kasa olarak, özel fitil yuvalarıyla birlikte üretilmektedir. Tam kasanın montaj ve köpük delikleri, fitil yuvasının arkasına kalacak şekilde tasarlandığından fitil takıldıktan sonra herhangi bir görüntü kirliliği oluşturmamaktadır.
  • Kapı kanadının her iki yüzü de 1.2 mm kalınlıkta sactan üretilmektedir. Kullanılan yalıtım malzemeleri özel teknikler ile yerleştirilerek kapı birleştirme işlemi tamamlanmaktadır.
  • Tüm kapılarımızda standart 150 kg/m3 yoğunlukta yangın levhası kullanılmaktadır.
  • Kapılarımızda kendi kendine kapanmasını sağlayan 2 adet özel menteşe kullanılmaktadır.
  • Kapılarda standart olarak panik bar sistemi sunulmaktadır. Kapının dışarıdan açılmasını sağlayan kilitli veya kilitsiz kol sistemi opsiyon olarak tercih edilebilmektedir.
  • Diğer tercih edilecek aksesuarlar için kapı içinde uygun yerlerde destek plakaları mevcuttur.
  • Projenize uygun istenilen ölçülerde imalat yapılabilmekte ve modern boya tesislerimizde elektrostatik boya ile boyanmaktadır.
  • Ayarlı kasanın montajı çok pratik bir şekilde yapılabilmektedir. İki parça halinde olan kasa birbirine geçirilerek duvarı sıkması sağlandıktan sonra üzerinde bulunan deliklerden vida ile birleştirilmektedir. Daha sonra köpük deliklerinden köpüğü sıkıldıktan sonra montaj işlemi tamamlanmaktadır. Kasaların altında bulunan alt bağlantıları sayesinde köpük kuruyana kadar kasanın ayarı bozulmamaktadır.
  • Kapılar baloncuklu ambalaj ile paketlenerek sevk edilmektedir.